MSGSÜ Sosyal Bilimler Dergisi’nin “Salgın Hastalıklar” temalı 22. sayısı (Güz 2020) için sosyal, beşeri ve güzel sanatlar alanlarındaki araştırmacılar katkıda bulunabilecektir.

            Çağımızın en büyük salgın hastalığıyla karşı karşıya kaldığımız ve onunla topyekûn mücadele ettiğimiz bu dönemde, genel olarak salgın hastalıkların insanlık tarihindeki rolü ve etkisi, sosyal, beşeri ve güzel sanatlar alanları üzerinde tesiri üzerinde araştırmalarda bulunmak ve bunları özel temalı bir sayı kapsamında toplamak elzem görünmektedir.

            Bu itibarla söz konusu alanlarda çalışmalarını sürdüren, salgın hastalıkların bahse konu etkisi üzerinde nitel veya nicel araştırmalar yapan, salgın hastalıkların düşünsel ve fiili etkileri üzerine incelemelerde bulunan tüm araştırmacılara bu vesileyle makale gönderme çağrısında bulunmak istiyoruz.

            Salgın hastalıklar konusunun sosyal, beşeri ve güzel sanatlar alanlarında ele alınıp tartışılabilmesi için MSGSÜ Sosyal Bilimler Dergisi’nin 22. sayısı (Güz 2020) “Salgın Hastalıklar” temasına ayrılmıştır. Söz konusu tema ile ilgili Türkçe ya da İngilizce makalelerinizi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine, 15 Eylül 2020 tarihine kadar gönderebilirsiniz. Bu tarihe kadar gönderilen makaleler hakem ve yayın sürecine alınacaktır. Yazım kurallarıyla ilgili bilgiler, dergimizin internet sayfasında yer almaktadır: http://sosbildergi.msgsu.edu.tr/.

 

Sayı Editörleri: Prof. Dr. Hanife KONCU (MSGSÜ), Prof. Dr. Kaan H. ÖKTEN (MSGSÜ)