MSGSÜ Sosyal Bilimler Dergisi’nin “Eğitim” temalı 23. sayısı (Bahar 2021) için eğitim ve disiplinlerarası eğitim çalışmaları (sosyal, beşeri ve güzel sanatlar ile mimari) alanlarındaki araştırmacılar katkıda bulunabilecektir.

            Eğitim bilimleri ile diğer disiplinlerlerdeki eğitim odaklı çalışmalar farklı bakış açılarını ortaya koymaktadır. Eğitimi daha bütüncül açıdan ele almak ve disiplinlerarası çalışmalar yapmak, hem alanyazın hem de uygulamalı alanlar için bir zenginliktir. Bu bakış aşısından hareketle eğitim temalı bir sayı çıkarmak önemli görünmektedir.

            Farklı alanlarda eğitim konulu çalışmalar ile bunların eğitim bilimleri bağlantısını kuran nitel veya nicel araştırmaların yer aldığı eğitim temalı bu sayı için tüm araştırmacılara makale gönderme çağrısında bulunmak istiyoruz.

            Eğitim  konusunun sosyal, beşeri ve güzel sanatlar alanlarında ele alınıp tartışılabilmesi için MSGSÜ Sosyal Bilimler Dergisi’nin 23. sayısı (Bahar  2021) “Eğitim” temasına ayrılmıştır. Söz konusu tema ile ilgili Türkçe ya da İngilizce makalelerinizi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adreslerine, 15 Mart 2021 tarihine kadar gönderebilirsiniz. Bu tarihe kadar gönderilen makaleler hakem ve yayın sürecine alınacaktır. Yazım kurallarıyla ilgili bilgiler, dergimizin internet sayfasında yer almaktadır: http://sosbildergi.msgsu.edu.tr/

Sayı Editörleri: Prof. Dr. Ebru OĞUZ (MSGSÜ), Doç. Dr. Selçuk SEÇKİN (MSGSÜ)